Menu Zamknij

Jak mieć piękny balkon zimą?

Mieszkanie w bloku, w dużym mieście może sprawić, że będziemy bardziej potrzebować kontaktu z zielenią i naturą. Często nasz balkon lub taras może okazać się naszą jedyną codzienną ostoją, gdzie po dniach pełnych pracy będziemy mogli odpocząć wśród roślin. Wiosna, lato i jesień obfitują w kolory, ale co posadzić, żeby balkon zachwycał również zimą?

Zima też ma barwy

Na zimę większość roślin gubi kwiaty oraz liście. Na szczęście nie wszystkich ten problem dotyczy. Niektóre z nich są zimozielone i mogą cieszyć nasze oczy również w ciągu tej białej pory roku. Rośliny zimozielone w większości kojarzą nam się z dużymi, leśnymi iglakami, które nie do końca sprawdzą się na balkonie. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będą krzewy. Wszelkiego rodzaju tuje oraz kosodrzewiny, będą doskonałym dodatkiem na naszym zimowym balkonie. Ich tempo wzrostu nie jest duże, a w razie kłopotów z ich rozmiarem możemy przyciąć je do zadowalających nas wyglądu. Jeśli zdecydujemy się na cisy, zimą poza pięknymi ciemnozielonymi igłami, te ozdobią nasz balkon intensywnymi czerwonymi owocami, chętnie zajadanymi przez ptaki

Pozostałości z jesieni

Jesienią w sklepach ogrodniczych królują wrzosy. Dostaniemy je w wielu kolorach, głównie w odcieniach bordo i różu. Warto zainwestować w te ozdobne krzewy mając też na uwadze nasz balkon zimą. Wrzosy po pierwszych regularnych przymrozkach możemy zakryć jutą bądź włókniną, wtedy przezimujemy je na przyszły sezon. Wysuszone wrzosy nie zgubią swoich dekoracyjnych, kolorowych kwiatów, dlatego możemy wybrać drugą możliwość i zasuszyć je. Dzięki temu zyskamy kolorową ozdobę na cały sezon.

Idealne na Święta.

Jeśli dobrze wszystko rozplanujemy, nasz balkon może również być doskonałą dekoracją na Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy chyba kojarzymy piękne zielone wieńce zrobione z krzewu z dorodnymi liśćmi i czerwonymi koralikami. To nic innego jak ostrokrzew, który świetnie sprawdzi się jako doniczkowa roślina na naszym balkonie. Dzięki temu nie tylko zyskamy klimatyczną dekorację, która przepięknie będzie się prezentować przykryta śniegiem, ale również możliwość stworzenia wieńców z własnych ostrokrzewów.

Warto zadbać o nasz balkon we wszystkie pory roku, również te najmniej przyjazne dla roślinności. Jeśli odpowiednio podejdziemy do tego tematu i wybierzemy właściwe rośliny, zyskamy balkon, który zawsze będzie zachwycał.

Opublikowano wFlora&Fauna, Zielono mi

Podobne wpisy